Historie

DANCE TO ECSTASY a její historie

Cítíme se jako rodina. Máme zapuštěné kořeny, zažíváme rodinnou atmosféru a tudíž máme také matku i otce projektu.

Matkou projektu DTE je Lucie Loona a mužským partnerem, otcem projektu, Josef Sedloň.

Dance To Ecstasy předcházel v roce 2013 - 2014 projekt Keep vision, který realizovala Lucie Loona jako sérii tanečních večerů v kostele s určitým tanečním záměrem byl to Tanec v Kapli Sacre Coeur v Praze.

Po sérii těchto tanečních akcí byla potřebná přestávka a to mimo jiné proto, aby mohlo vzniknout něco nového, jak už to tak bývá.

A tak v r. 2017 vzniklo jakési volné pokračování čistého prožitkového tance. První akce s názvem Rebel dance couching - dance to extasy v sestavě Lucie Loona a Tamara Melissa. Nastartovala se ta správná energie, která byla potřebná pro vytvoření seskupení Dance to Ecstasy.

V prosinci 2017 se konala oficiálně první akce Dance To Ecstasy v sestavě Lucie Loona, Tamara Melissa a Josef Sedloň, kterého Lucie oslovila pro spolupráci a k vytvoření společného projektu.....matka a otec se konečně potkali 😊

Taneční, vědomé párty DTE se naplno rozjeli v roce 2018 a tým se proměnil.

Jako stálá fotografka vkročila do projektu úžasná Alžběta Kopecká. Alžběta kromě krásných fotografií, video editoringu a tvorby grafiky, začala pod vedením Josefa hrát a stala se tak třetí Djkou v projektu. K tanečnímu koučingu se připojil stejně naladěný a pohybově nadaný Lukáš Udatný, který byl dalším výborným symbolem mužské energie.

Tito 4 osobnosti tvořili základnu, jádro a energii DTE, která měla velké úspěchy a potenciál, než nás zpomalil covid - doba byla rozvibrovaná a lidé se báli, však to všichni víme. Nezastavili jsme se a alespoň jednu akci ročně jsme protančili 😊

Vlivem osobních a životních priorit se jádro DTE na počátku roku 2022 stáhlo na 2 nosné pilíře a v projektu zůstali  Josef Sedloň a Lucie Loona jako tvůrčí tým. Přidává se nová posila, Monika Burdová jako organizátorka a produkční projektu, vzniká nové logo DTE a odvíjí se nová "éra" DTE.

Těšíme se na další společné zážitky, protančené večery i množství energie, kterou dáváme, ale i dostáváme!😊


V hudebním a tanečním týmu pravidelně spolupracujeme s:

Filip Markes - saxofon
Veronika Boulterova - zpěv, šamanský buben
Helén RockHousle - housle
Jakub Žalud - perkuse
Alžběta Kopecká - Djing, hlavní fotografka projektu

Hosté večera - taneční koučing:
Linda Asha Commodore - lektorka tance a terapeutka
Barbora Kubínová - terapeutka
Martina Šárová - lektorka tance
Šárka Marková - muzikálová zpěvačka, tanečnice, učitelka zpěvu
Lukáš Udatný - kouč, mentor
Simona Prokůpková - lektorka afrického tance, hlavní členka taneční skupiny TiDi Tade.